بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهل و نُه

سوال درگوشی شماره چهل و نُه

جوانی هستم ۲۳ ساله، ازدواج کردم متاسفانه خانمم بخاطر بی پولی منو ول کرد ورفت، شما در صحبت های خود همیشه می گویید: بروید سرکار! اما من هر جا می روم برای کار حقوقش ماهی یک میلیون و پانصد هزار تومان است مگر می شود با این وضعیت اصلاً چرخ زندگی نمی چرخد.

همچنین خانمم نگذاشت شغلم را ادامه بدهم. صدابردار بودم می گفت شغلت شأن اجتماعی ندارد، خیلی درآمد داشتم بعد از اینکه شغلم را به اصرار همسرم از دست دادم، بی پول شدم و او هم ولم کرد و رفت، حالا به نظر شما چه کار کنم؟

جواب درگوشی شماره چهل و نُه

شریک زندگی آدم آن وقتی ارزش دارد که آدم رو تحت هیچ شرایطی ول نکند و برود، عاشق باشد نتواند دوری آدم را تحمل کند. اولویتش برای زندگی شما باشید نه پول! درسته زندگی سخت است ولی در این شرایط سخت، دو نفر باید باهم زندگی را بچرخوانند. حالا اگر خدای نکرده شما مشکل داشته باشید مثلأ معتاد باشید یا اینکه خیلی بد اخلاق باشید یا خدای نکرده، خدای نکرده دست بزن داشته باشید؛ بله، حق دارد ول کند در کل می خواهم بگویم اگر به آن دلایل بوده باشد حق با ایشون هست. در اتفاقاتی مشابه اتفاق شما، ما اول باید خودمان و رفتارمان را آنالیز کنیم ببینیم شریک زندگیمان بخاطر بی پولی رفته یا به خاطر دلایل دیگه ای رفته است. گاهی اوقات ممکن است بی پول بوده اید و نتوانسته اید گرمای محبت خانه را نگه دارید، وبعد خانمتان آزرده شده و قهر کرده است در این صورت شما می توانید بروید و از او عذر بخواهید وبا گرمای محبت دوباره او را برگردانید. ولی اگر بخاطر بی پولی رفته است، جسارتاً قصد ندارم قضاوت کنم اما همان بهتر که رفته است چراکه شرایط سخت در زندگی چه بخواهید و چه نخواهید به وجود می آید!

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره هفت
بیشتر بخوانید

و اما برای کار با حقوق یک میلیون و پانصد تومان؛ بهتر است بگویم این حقوق کم است ولی در حال حاضر از هیچی که بهتر است و همزمان بگردید دنبال کاری که حقوقش بیشتر باشد؛ یک چیز را آویزه گوش خود کنید مجانی کار کنید ولی بی کار نباشید مرد بی کار افسرده می شود بعضی از ماها دنبال کار ۷۰۰ تومانی نمی رویم و می گوییم ۷ میلیون حقمون است، بعد ۱۰ سال هم بی کار می مونیم که هیچ حتی در هیچ کسب و کاری هم تخصص نداریم.

فرمودید شغلم صدا برداریه خانمم میگه شأن اجتماعی نداره. اتفاقاً صدا برداری یه هنره یه تخصص فوق العاده ست و از همه مهمتر شما هم دوستش دارید. یه جورایی خودتون هم اشتباه کردید یه مرد باید به زنش خیلی احترام بذارد با او مشورت کند ولی یک جاهایی اگر همسر آدم حرف منطقی نزند بهتر است با صحبت و حرف نظر او را رد کرد، این شغل برای شما بوده و مهمتر از آن تخصص شما بوده است و همچنین خرج و مخارج خانه نیز با شماست، چطور وقتی شغل بهتری پیدا نکرده بودید آن را ول کردید؟! با هم تعارف که نداریم، وقتی شغلی نداشته باشید همسرتان هم از بی پولی می رود و از او رو دست می خورید.

باید درست قضاوت کنیم وقتی شرایط کاری درست نباشه و همسرمون ناراحت باشد باید تلاش کنیم که شرایط درست شود. اما شغل را کنار نمی گذاریم فقط تلاش می کنیم شرایط خانه را به ایده آل نزدیک کنیم هیچکس از پول بدش نمی آید باید ببینیم همسرمون با اون کار چه مشکلی دارد و آن مشکل را برطرف سازیم.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی و شش
بیشتر بخوانید

حالا شما که همسرتون رفته بروید سراغ کارتون و همان کاری که تخصصش را دارید را انجام دهید، کم کم سعی کنید دست و بال خود را باز کنید و به دنبال پیشرفت در حرفه خود باشید، اگر شما با اعتماد به نفس و امید کار کنید هیچگاه کسی از کارتان ایراد نمی گیرد یادتان باشد هیچ کاری که از آن درآمدی حلال کسب می کنید عار نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا