بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهل و شش

سوال درگوشی چهل و شش

منظور از روحیه تحمل ضرر یا ریسک پذیری چیست؟ می توانید کمی بهتر و با زبان ساده تر توضیح دهید.

جواب درگوشی چهل و شش

در مورد ریسک پذیری و تحمل ضرر، ما از بسیاری از مشتریان خود پرسیده ایم که آیا تحمل ضرر را دارند یا نه؟ خیلی از آن ها می گویند بله، من خیلی ضرر کرده ام و مشکلی با این موضوع ندارم! اما منظور ما از داشتن روحیه تحمل ضرر این است که مثلاً شما در یک بازار سرمایه گذاری کنید و ضرر کنید اما آنقدر به این بازار سرمایه گذاری خود ایمان دارید که باز هم فردا پول خود را در همان بازار سرمایه گذاری می کنید، به این می گویند روحیه تحمل ضرر !
در صورتی که زمانی هست شما به یک بازار سرمایه گذاری اطمینان ندارید و فقط می خواهید آن را امتحان کنید پس شما در آن بازار و سیستم سرمایه گذاری می کنید و اگر ضرر کردید آن را کنار می گذارید و از آنجا بیرون می آیید به این روحیه ریسک پذیری نمی گویند، شما بازاری را امتحان کردید و بعد از دیدن نتیجه آن را کنار گذاشته اید.
برای مثال یکی از دوستانم در بازار بورس فعالیت دارد و می توانم بگویم به شدت به این بازار ایمان دارد صد بار هم که ضرر کند برای بار صد و یکم در این بازار سرمایه گذاری می کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد به این می گویند روحیه ریسک پذیری و تحمل ضرر تا رسیدن به تنیجه ای که دنبال آن هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا