بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهل و سه

سوال درگوشی چهل و سه

می خواستم بپرسم اگر هر ماه بخواهیم پس انداز خود را به سکه تبدیل کنیم بهتر است سکه امامی ( تمام سکه ) بگیریم یا ربع سکه؟ با توجه به اینکه ربع سکه قیمت کمتری و در عین حال مشتری زیادی دارد و همچنین حباب بیشتری هم می‎گیرد؛ چه باید کرد؟

جواب درگوشی چهل و سه

در این رابطه باید به حباب سکه نگاه کنید، در سایت seke.orj می توانید میزان حباب سکه را ببینید. در ضمن درست است که ربع سکه حباب زیادی دارد ولی زمانی که حباب زیادی می گیرد اگر آن زمان با حباب زیاد بخریم، ممکن است حباب کم شود و در موقع فروش آن طور که باید از ما نخرند. یک نکته دیگر شما هر سکه ای را که بخرید و بخواهید بفروشید ۲۰۰ تا ۱۰۰ تومان از آن کم می کنند فرقی هم نمی کند ربع سکه یا تمام سکه باشد، پس وقتی ربع سکه می خرید حدوداً ۴۰۰ تومان اسپرد ( مبلغی که بابت خرید سکه علاوه بر قیمت اصلی سکه به فروشنده می دهیم ) می دهید ولی وقتی تمام سکه می خرید حدوداً ۱۰۰ تومان اسپرد می دهید.

در نتیجه سکه سبک و کوچک را زمانی می خریم که بدانیم حباب ندارد و یا حباب کمی دارد پس در صورتی که سکه تمام حباب زیادی داشت نیز خوب است به سراغ ربع سکه برویم. ولی ترجیحاً برای اینکه از اسپرد فرار کنیم مخصوصاً زمانی که شرایط یکسان است ( یعنی حباب چه ربع سکه و چه نیم سکه و چه تمام سکه یکسان باشد ) سمت سکه تمام می رویم مگر اینکه سکه های سبکتر یعنی ربع سکه هیچ حبابی نداشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا