بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی

سوال درگوشی سی

من به منظور پس انداز، مصنوعات طلا ( طلا ساخته شده و زینتی ) دست دوم با اجرت ۱۰ هزار تومان می خرم که هم استفاده کنم و هم به جهت اینکه سرمایه ام را حفظ کنم، این کار را انجام می دهم، به نظر شما کار درستی انجام می دهم و همچنین آیا قیمت طلا به گرمی ۶۰۰ هزار تومان می رسد؟

جواب درگوشی سی

باید گفت کار شما بسیار عالیه! حتی بعضی از دوستان دوست دارند طلای نو به جای طلا دست دوم بخرند، که از نظر ما باز هم هیچ اشکالی ندارد، طلا در طولانی مدت آنقدر قیمتش بالا می رود که بعد از ۵ تا ۲۰ سال اون مزد ساخت و کارمزدی که دادید اصلأ به چشم نمی آید. و اینکه فرمودید کی طلا به گرمی ۶۰۰ هزار تومان می رسد، در این مورد نمی توانم اظهار نظر کنم آن هم با این میزان نوسان طلا، چراکه قیمت طلا به شرایط مختلفی بستگی دارد که ممکن است با توجه به این شرایط، قیمت طلا نوسان های متفاوتی داشته باشد.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام یه انگشتر کادو گرفتم نمیدونم طلاست یانه پشتت نوشته ۷۵۰ و یه جای دیگش نوشته T.13و دوعدد دیگه ادامش که واضح نیستن

    1. سلام سلمای عزیز.
      حرف T نشانه این است که انگشتر ساخته شده در تهران است و عدد ۷۵۰ روی آن نشانه این است که عیار آن ۱۸ است. وقتی روی انگشتر عیار و کد زده شده یعنی نشانه ای از طلا بودن را دارد؛ اما برای اطمینان بیشتر نیز می توانید آن را به یک طلا فروشی نشان دهید یا اینکه سری به مقاله آزمودن طلا در سایت دی اجرت بزنید و در آنجا چند راه حل را امتحان کنید تا از طلا بودن آن به طور کامل مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا