بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره بیست و دو

سوال درگوشی بیست و دو

پدر من یک ویلا در شمال دارد و می خواهد آن را به قیمت ۵۰۰ میلیون بفروشد و به من بدهد که من هم سکه هایم را که حدوداً ۲۰۰ میلیون می ارزد بگذارم روی آن و یک خانه یک میلیاردی برای خودم بخرم که هر وقت خواستم تشکیل خانواده بدهم بدون خانه نباشم و خیالم راحت باشد البته جمع آن دو آیتمی که گفتم به یک میلیارد نمی رسد و می خواهم ۱۰۰ میلیون تومان رهن بدهم و ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرم و ۱۰۰ تومان هم ماشینم را بفروشم، به نظر شما این کار بهتر است یا اینکه آن ۵۰۰ میلیون را سکه بخرم هر ماه ۷-۸ تا سکه طبق معمول به موجودی سکه ها اضافه کنم و هر وقت خواستم تشکیل خانواده بدهم و ملک لازم شدم سکه ها را به خانه تبدیل کنم؟

جواب درگوشی بیست و دو

مطمئناً وام را که راحت پرداخت می کنید اینجا این نکته را دارد که خیلی دقت کنید اگر ۱۰۰ میلیون وام به دردسرتان می اندازد حواستان را خیلی جمع کنید و یا اصلاً از خیر آن بگذرید. برای رهن هم مواظب باشید که به چه کسی رهن می دهید تا اذیتتان نکند یا خانه را از بین نبرد ولی یک نکته را هم بگویم خانه یک میلیاردی بیش از ۱۰۰ میلیون باید رهنش باشد من فکر می کنم ۲۰۰-۳۰۰ میلیون تومان باشد حال خودتان بهتر می دانید. اما برویم سراغ جواب این سوال که آن ۵۰۰ میلیون را سکه بخرم و هر ماه ۷-۸ تا سکه طبق معمول به موجودی سکه ها اضافه کنم و هر وقت خواستم تشکیل خانواده بدهم و ملک لازم شدم تبدیلش کنم به خانه؟ این هم فکر خوبی است ولی نکته ی مهم این است که آیا جای امنی برای سکه هایتان دارید؟ شما یک ملک می خرید و با خیال راحت در آن زندگی می کنید ولی اینجا یک تعداد سکه است و امنیت سکه به طور جدی خیلی مهمه که نباید آن را به شوخی گرفت. این قضیه را همیشه ما فکر می کنیم بلا بر سر دیگران می آید اما بلا ممکن است برسر خودمان هم بیاید این نکته را خیلی دقت کنید با خرید سکه می توانید هر زمان که خواستید یک خانه نوسازتر بخرید که البته در بلند مدت منظورمان است، به نظر من خرید سکه بهتر است مخصوصاً اگر ۷-۸-۱۰ سال دیگر می خواهید خانه بخرید! اگر طلا ابشده دارید و قصد دارید طلاهایتان را جمع کنید قطعاً یک خانه بهتر می خرید و نوسازتر و نه خانه ای که ده سال دست مستاجر بوده است شاید هم بتوانید در محله بهتر بخرید. ولی اگر هم خانه بخرید خب یک موضوع دیگر هست شما با خرید خانه، آن را گارانتی می کنید و مطمئن هستید که خانه برای خودتان است اما هنگام خرید خانه حتماً بسیار دقت کنید حتماً مراقب باشید که خدایی نکرده کلاه سرتان نگذارند. هر دو جوانب را بررسی کنید خودتان ببینید کدام بهتر است، قطعاً اگر بلند مدت بخواهید خانه بخرید، حرکت خرید سکه می تواند به شما بیشتر کمک کند. اما این موضوع هم در نظر بگیرید که ممکن است با خرید خانه خیالتان خیلی راحت شود و آرامش روانی داشته باشید که قطعاً به یک دنیا می ارزد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. تاثیر تورم روی قیمت ملک تو چندسال اخیر بسیار فراتر از طلا بوده ولی کارشناسان به اشباع شدن قیمت ملک اشاره میکنن و افت بازار درصورت رکود بیسابقه که البته بازار طلا رو شامل نمیشه چون پویایی طلا جهانیست و علاوه بر کاهش قیمت تومان افزایش قیمت جهانی طلا در این چندسال مشهود است از طرفی دیگر قیمت طلا به مرزی نرسیده که عرضه بر تقاضا پیشی بگیره و رکود رو شامل بشه پس تا دیر نشده جیبارو پر طلا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا