بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره یازده

سوال درگوشی یازده

بنده چندین سال هست که بوتیک اجاره کرده ام، پولش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هست با ماهی ۳ میلیون تومان، من با مازاد درآمدم سکه می خرم، سه ماه دیگر اجاره مغازه ام تمام می شود و می خواهم دوباره آن جا را تمدید کنم به نظر شما بهتر نیست اون سیصد میلیون را بگیرم و سکه بخرم و به جای اون سیصد میلیون ماهی ده میلیون به اجاره مغازه اضافه کنم و با اون سه تومن بشه ماهی سیزده تومن؟

جواب درگوشی یازده

اینکار در بلند مدت تضمینی جواب می دهد ولی ممکنه در یکسال نشان ندهد طی چند سال نشان می دهد مثلاً شما با سیصد میلیون می توانید به عنوان رهن، مغازه را بگیرید ولی با این مقدار پنج سال بعد نمی توانید باید بیشترش کنید.

یعنی چند سال بعد ارزش خودشو از دست میده ولی گاهی من بدون این سیصد میلیون سخت می توانم اجاره مغازه را بدهم، من خودم اوایل زندگیم همینطوری زندگی می کردم چون نمی توانستم اجاره بپردازم و درآمدم کم بود پس یه پولی از هر جا بود جمع و جور می کردم تا پول رهن بدهم؛ خونه هایی که من در دهه ی ۷۰ اجاره می کردم ۲۰۰ هزار تومان بود ده سال بعد رو به دهه ۸۰ من ۸ میلیون پول رهن خانه پرداخت می کردم. می روم روی مورد شما اگر به راحتی می توانید ۱۳ میلیون پرداخت کنید پرداخت کنید به هر صورت پولتون را بی ارزش نکنید اما اگر می بینید با پرداخت اجاره زیاد، زندگیت تغییر می کند  اینکار را نکن بگذار دستت باز باشه که راحت تر زندگی کنی و روی ۳۰۰ تومن حساب نکن گذاشتی که فرصت رو به خودت بدی برای ترقی هدفتون باید خرید مغازه باشد. حالا خودت نگاه کن درآمد یعنی شرایط مالیت را در نظر بگیر و ببین کجا باید مغازه داشته باشی ببین کدوم روش شما رو زودتر به هدفت می رساند باید محکم کار کنی و برنامه ریزی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا