بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و پنج

سوال درگوشی شماره پنجاه و پنج

من یک خانم متاهلی هستم که مدرک کارشناسیم رو هم به تازگی گرفتم، و حالا می خواهم پزشکی بخوانم. می خواهم بدانم که این کار را در ایران انجام بدهم یا خارج از کشور؟ در ایران باید از سد کنکور بگذرم که البته ریسک است و امکان قبول نشدن وجود دارد ولی در خارج از ایران می شود بدون کنکور پزشکی خواند، از جمله کشورهایی مثل روسیه، ترکیه، کانادا و ایتالیا که البته هم هزینه های خودش را دارد که فکر می کنم باید از طریق موسسات مربوط به آن اقدام کرد؛ لطفاً در این خصوص بنده را کمی راهنمایی بفرمایید.

جواب درگوشی شماره پنجاه و پنج

در هر کشوری که می خواهید طبابت کنید در همانجا درس بخوانید زیرا در هر جابه جایی تعدادی از واحدهای شما قبول نمی شود و شما مجبور می شوید بازهم حداقل دوسال دیگر درس بخوانید.

و اما باید بگویم، کنکور ریسک نیست شما هر چه قدر درس بخوانید به همان نسبت احتمال قبولیتان بالا می رود. اگر کنکور برای شما خیلی سخت است و حاضر هستید هر هزینه ای را بپردازید می توانید خارج از کشورهم امتحان بدهید ولی مراقب باشید موسسات مربوطه هزینه های گزافی از شما نگیرند یا به قولی کلاه برداری نکنند. یادتان باشد با کمی صبر و زرنگی می شود بدون موسسات هم اقدام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا