بلاگسوال درگوشی و جواب درگوشی

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره نُه

سوال درگوشی نُه

ما چند سال پیش ۶۰۰ میلیون تومان پول داشتیم و سعی کردیم روی ملکی سرمایه گذاری کنیم ولی متاسفانه مورد مناسبی پیدا نشد در ماه شهریور، ۴۰ هزار دلار ۱۳ تومانی گرفتیم و تعدادی سکه، با توجه به اینکه هدفمون سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول است بهتر این است که این هارو همینطوری نگه داریم یا وقتی دلار بالا رفت برای خرید ملک اقدام کنیم؟ متاسفانه ملک خیلی گرون شده و ما جاموندیم! فکر می کنید اگر با همین دلار و سکه صبرکنیم به مرور زمان جبران می شود؟

جواب درگوشی نُه

بله صد در صد، مطمئن باشید! اصلا ناراحت نباشید شما اگر تومان داشتید باید ناراحت می شدید ولی فقط زمان مسئله شما را حل خواهد کرد و تلاش خودتان، خیلی از ما یک مقداری تومان یا دلار یا سرمایه ای داریم این سرمایه را یا شانس آوردیم یا خونه داشتیم فروختیم یا از جایی به ما به ارث رسیده یا از یک جایی پیدا کردیم و در حال حاضر در اختیار ماست، اما این سرمایه را باید چه کار کنیم تا به هدفمان برسیم!

اکنون که حرفش باز شده است برای همه می خواهم یک مسئله را روشن کنم. ما باید کار کنیم؟ باید زحمت بکشیم! وقتی که من می خواهم خونه بخرم پس باید کار کنم، درسته، کار نیست ولی باید تلاش کنم. بله، خونه خریدن در این شرایط گرونی واقعا هنر می خواهد؛ یکی از راه هایش این است که من کار کنم و پولم را بدهم و طلا و سکه بخرم که ارزشش را حفظ کند یعنی کسی که کار نمی کند نمی تواند خونه بگیرد، کسی هم که کار می کند اگر طلا و سکه نگیرد نمی تواند خونه بگیرد چون شما خیلی درآمدت هم فوق العاده باشد ماهی ۵ میلیون هم بگذارید کنار، هرگز به خونه نمی رسید ولی اگر این ماهی ۵ میلیون را طلا بخرید اگر در برنامت باشه ۱۰ سال بعد به خونه برسی، قطعاً به خونه می رسید شاید هم زودتر، ولی مسئله این است که این را قبول کنیم این قائده و قانون نیست که من یه مقداری طلا بزارم کنار و یک روزی با اینها خونه بخرم یا من در ماه یک مقداری طلا بخرم تا بتونم یک روزی خونه بخرم، نه، اون مقداری که در ماه طلا می خرید چقدر است؟ در ماه یک گرم طلا بخرم به خونه نمی رسم برنامه را دوباره تکرار می کنم حساب کنید چقدر درآمد دارید و چقدر می خواهید کنار بگذارید، اون خونه ای که می خواهید بخرید چقدر قیمت دارد، حالا این پول را به طلا تبدیل کنید در این صورت زودتر به خونه می رسید. پس نگران نباشید اگر زمانی خونتون را به دلار و سکه تبدیل کردید و عقب افتادید زمان شما را خواهد رسوند ولی شما هم بیکار نمانید و نگاه کنید؛ کار کنید و به مقدار سکه و طلاهایتان اضافه کنید که زودتر بتوانید به خواسته هایتان برسید (من نظرم این است که اگر خونه ای پیدا کردید که می پسندید و همه شرایطش هم مساعده و می توانید بخرید این کار‎ را انجام بدهید) روش آن، این است: فرض کنید هدف خریدن خونه است پس ما برنامه ریزی باید داشته باشیم برای زمانی که خونه ای پیدا کنیم که البته آن خونه ارزش خریدنش را داشته باشد. یک نکته را هم بهتون بگم اگر سکه هایتان را فروختید و خونه خریدید ۵ سال بعد دوباره پشیمون نشوید و بگوید عجب کاری کردم ای کاش من اینکار را نمی کردم و الان خونه ای بزرگتر می خریدم؛ این فکرها را نکنید شما خونه را خریدید آسایش و آرامش دارید پس ارزشش را داشته برای همین میگم خونه ای بخرید که ارزشش را داشته باشد شما نگران نباشید کار کنید و بر مقدار طلاهاتون اضافه کنید تا به اهداف مالی خود برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا