بلاگ

انواع مختلف ترازوی زرگری

فهرست مطالب

بهترین‌ ترازوی طلافروشی

چه ترازویی بخریم؟ اگر شما الان قصد خواندن این مطلب را دارید قطعاً به دنبال ترازوی خوبی برای وزن کشی طلا هستید آن هم در بین هزاران هزاران تنوع در مدل ترازو؛ باید بگوییم جای خوبی آمده‌اید چون ما در این مقاله به چند نمونه از برندهای معروف ترازو اشاره کرده‌ایم و مدل‌های هر برند را بررسی کرده و خصوصیات این ترازوها را به طور جداگانه در جدولی بیان کرده‌ایم البته در این مقاله فقط مدل‌هایی از ترازو را معرفی کرده‌ایم که صرفاً به درد زرگری می‌خورد حتی بسیاری از فروشندگان این مدل ترازوها، آن‌ها را با نام ترازو زرگری یا ترازو طلافروشی می‌شناسند. برای آنکه بتوانید ترازوی مناسب‌تری خریداری کنید ابتدا باید بدانید اصلاً چه ترازویی مناسب وزن کشی طلاجات و مصنوعات طلا است و همچنین شما برای چه این ترازو را می‌خواهید؛ آیا مغازه طلافروشی دارید یا این که سازنده هستید یا صرفاً در کار خرید و فروش طلا اب شده و شمش طلا هستید؟ هر بار که می‌خواهید وزن طلایی را در بیاورید به طور میانگین در هر نوبه چه مقدار طلا را روی ترازو می‌گذارید؟ شاید هم اصلاً در کار طلا نیستید و فقط قصد دارید ترازویی در خانه داشته باشید تا پس اندازهای طلایی خود را وزن کشی کنید؛ همچنین ممکن است به دنبال یک ترازوی جمع و جور باشید که در هنگام خرید طلاجات یا سکه آن‌ها را با ترازوی خود وزن کنید تا از خرید طلای خود مطمئن شوید؛ علاوه بر همه‌ی این‌ها جاییست که ترازو را می خواهید در آنجا بگذارید است، با این حساب ابعاد ترازو نیز باید برایتان اهمیت زیادی داشته باشد. پس دیدید که چقدر هدف از خرید ترازو مهم است در نتیجه قبل از جست و جو و تحقیق برای خرید یک ترازوی خوب و کارا، پیش از هر چیزی باید هدف خود را از خرید ترازو مشخص کنید.

همانطور که قبلاً هم به ان اشاره کردیم نکته‌ی مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اصلاً یک ترازویی که قرار است با آن طلا را وزن کنید چه خصوصیاتی باید باشد؟! که در ادامه قبل از آن‌که به بررسی انواع مدل ترازو بپردازیم، بیان می‌کنیم. با دی اجرت همراه باشید.

خصوصیات یک ترازو برای وزن کشی طلا

امروزه با گران شدن طلا داشتن یک ترازو قابل اطمینان و دقیق از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود شاید قبل‌ها چیزی که برایمان اهمیت داشت تنها گرم طلا بود اما در حال حاضر با گرانی طلا، سوت سوت طلا نیز برایمان ارزشمند است پس در درجه اول دقت ترازو برایمان بسیار حائز اهمیت است؛ بعد از آن می‌رسیم به دیجیتالی بودن،ظرفیت توزین ترازو، نحوه کالیبره کردن ترازو، سایز و ابعاد ترازو، واحدهای وزنی ترازو، نحوه شارژ شدن ترازو، قیمت ترازو و قابلیت‌های جانبی ترازوها که با به روز شدن تکنولوژی بسیار متحیر کننده هستند؛ در ضمن شما عزیزان نیز می توانید نکاتی کار آمد و خواندنی را در مقاله « ترازوی زرگری یا ترازوی طلافروشی » را بخوانید در این مقاله به نکاتی پیرامون ترازوی طلافروشان و چگونگی خواندن وزن طلا از روی ترازو اشاره کرده‌ایم.

دقت ترازو

به گفته‌ی قدیمیان بازار طلا، بیش از ۴۰ سال قبل که قیمت طلا آنچنان بالا نبود ترازوهایی با دقت ۰.۱ هم کفاف طلافروشان را می‌داد و اون چند دهم سوت اصلاً به چشمشان می‌آمد چه برسد به آن‌که آن مقدار بسیار اندک را در حساب و کتاب خود وارد کنند، اما امروزه این چنین نیست هر سوت طلا چه برای خریدار و چه برای فروشنده ارزش دارد پس ترازو در اینجا نقش مهمی باید داشته باشد تا بتواند با دقتی بالاتر از ۰.۱ وزن طلاهایمان را نشان دهد، بنابراین بهترین دقت برای ترازوهای زرگری و وزن کشی طلا دقت ۰.۰۱ است؛ البته ترازوهایی هستند که دقتشان از این هم بالاتر است و به ۰.۰۰۱ و ۰.۰۰۰۱ هم می رسند اما جا دارد بگوییم این ترازوها صرفا برای استفاده در آزمایشگاه‌های طلا و مراکز ری گیری و عیار سنجی طلاست؛ در نتیجه برای کسی که صرفاً می‌خواهد طلا وزن کشی کند ترازویی با دقت ۰.۰۱ برایش کافیست و دلیلی ندارد ترازویی با دقت بالاتر بخرد و هزینه بیشتری کند.

ظرفیت توزین ترازو

ظرفیت توزین ترازو به زبان ساده تر یعنی ترازو قادر است تا سقف چه مقدار طلا را وزن کند، برای مثال اگر در مشخصات یک ترازو نوشته شده بود ظرفیت توزین تا ۳۰۰ گرم، به این معناست که ترازو قادر است وزن طلاجات زیر ۳۰۰ گرم را نمایش دهد و اگر وزن طلایی که برای وزن کشی روی آن می‌گذارید بیش از ۳۰۰ گرم باشد باز هم همان ۳۰۰ گرم را نمایش می‌دهد از همین رو باید بسیار به ظرفیت توزین ترازویی که می‌خواهید بخرید و مقدار طلایی که قصد دارید روی آن وزن کنید دقت کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

ترازوهای دیجیتالی

امروزه دیگر ترازوهای دستی یا همان ترازوهای دوکفه طرفداری ندارد چرا که هم دقت بسیار پایینی دارند و هم وزن کشی با آن کمی دشوار است بنا براین این روزها ترازوهای دستی جای خود را به ترازوهای هوشمند دیجیتالی داده‌اند و شما می‌توانید به سادگی وزن دقیق را از روی ترازو بخوانید.

نحوه کالیبره کردن ترازو

برای اینکه ترازوها کار دقیق تری انجام دهند باید آنها را به اصطلاح کالیبره کرد. کالیبره کردن در دقیق نشان دادن وزن بسیار اهمیت دارد، زیرا در غیر این صورت ترازو نتیجه درستی در اختیار شما قرار نمی‌دهد.کالیبره کردن یعنی تنظیم درست ترازو با جسمی تا به درست ترین شکل کار کند. تنظیم یا کالیبره کردن ترازوها مخصوصاً ترازوهای آزمایشگاهی، طلا فروشی و… اهمیت زیادی دارند چون اگر تنظیمات درست نباشد محاسبات دچار مشکل می شوند. شاید از خودتان بپرسید مگر کارخانه سازنده ترازو، ترازوها را قبل از عرضه در بازار تست و کالیبره نمی‌کند؟ علت‌های بسیاری برای کالیبراسیون ترازوهای دیجیتالی، بعد از عرضه و خرید ترازو وجود دارد که از نظر علمی توضیح و تفسیرهای خاص خود را می‌طلبد. اما عمومی‌ترین و ساده‌ترین علت‌های آن می‌تواند جابجایی‌ها و تکان‌های مداوم دستگاه از در کارخانه تا عرضه آن به بازار و فروشنده باشد؛ که سبب تغییرهای اندکی در اصول مکانیکی ترازو خواهد شد. سوا از جابجایی، تغییر دما نیز ممکن است بر کالیبراسیون تاثیر بگذارد. علت دیگر این است که برخی، اقلام و اجناس متفاوتی را با آنچه در کارخانه آزمایش می‌شود، برای وزن کردن استفاده می‌کنند؛ و علت علمی بزرگی که بسیار اهمیت دارد این است که مکان قرار دادن ترازو پس از عرضه، نیروی گرانشی متفاوتی در قیاس با کارخانه دارد. از این رو نحوه کالیبره کردن ترازو نیز بسیار مهم است که پیش از خرید ترازو باید به یاد گیری آن چه از طریق فروشنده و چه از طریق کاتالوگ یا دفترچه راهنما بپردازید تا پس از خرید و در خانه یا مغازه خود دچار مشکل نشوید. البته کالیبره کردن همه ترازوها به طور دستی نیست و امروزه بسیاری از ترازوهای دیجیتالی جدید به صورت خود کار توسط دکمه‌ای روی ترازو کالیبره می‌شوند.

سایز و ابعاد ترازو

سایز و ابعاد ترازو بسیار مهم است، آیا شما به دنبال ترازوهای دم دستی و به اصطلاح جیبی هستید یا اینکه قصد دارید آن را در یک جای ثابت بگذارید و سال تا سال آن را تکان ندهید! علاوه بر این اندازه‌ی کفه ترازو نیز از اهمیت زیادی برخوردار است باید ببینید آیا حجم طلایی که هر بار می‌خواهید وزن کنید روی کفه یا همان سینی ترازوی مدنظرتان جا می‌شود یا احتیاج به ترازویی دارید که سینی بزرگتری داشته باشد. معمولاً در بسیاری از مدل‌های ترازو علاوه بر ابعاد و ارتفاع خود ترازو ابعاد سینی ترازو را ذکر می‌کنند تا شما با دیدی بازتر ترازوی مناسب خود را تهیه کنید.

واحدهای وزنی مختلف ترازو

اگر دقت کنید طلا را با واحدهای وزنی مختلفی می‌خوانند؛ مثلاً می‌گویند یک کیلو طلا، ۶۰۰ گرم طلا، دو مثقال طلا و یک اونس طلا، ۵ قیراط یا ۱۵۰۰ سوت طلا ! حتماً همه‌ی این واحدها به گوشتان خورده است، اگر یک بازاری هستید و یا قصد دارید که به زرگران و فروشندگان و سازندگان طلا بپیوندید ترازویی به درد شما می‌خورد که بتواند وزن را در واحدهای مختلف به شما نشان دهد. پس اینکه ترازو بتواند وزن طلا را در واحدهای مختلف مربوط به طلا و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی نشان دهد حتماً ارزش خرید را دارد البته باز هم برمی‌گردد به اینکه ترازو به منظور چه کاری می‌خواهید و چه قدر می‌خواهید برای خرید ترازو هزینه کنید.

نحوه شارژ شدن ترازو

برخی ترازو ها باید به یک منبع انرژی وصل باشند، مثلاً برخی از ترازوهای ثابت باید به یک منبع برق وصل شوند و بعضی‌ها باطری های قلمی می‌خورد و یا باطریهای مخصوص دارند گاهی برخی از ترازوها هستند که به آدابتور نیز وصل می‌شوند و هم باطری دارند.

چگونه قیمت تعویض طلا با طلا را محاسبه کنیم
بیشتر بخوانید

قیمت ترازو

خب؛ در نهایت می‌رسیم به بخش مهم، یعنی قیمت ترازو، با کمی جست و جو در اینترنت متوجه می‌شوید که با هر بودجه‌ای می‌توانید صاحب یک ترازوی دیجیتالی برای وزن کشی طلا شوید؛ از ۳۵ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان به شما ترازو می‌فروشند اما این کجا و آن کجا 🙂 مثل هر جنس دیگری هرچه کیفیت و امکانات ترازو بیشتر شود قیمت آن هم قابل ملاحضه تر می‌شود برای مثال یک سری ترازو هستند که قابلیت اتصال به کامپیوتر و چاپگر دارند یا مثلاً ترازوهایی هستند که قطعه شمارند و بیشتر به درد ابزار فروشی‌ها می‌خورند یا ترازوهایی با دقت بیش از ۰.۰۱ که در عین حساس بودن بسیار گران قیمتند. ما در این مقاله که انواع مختلف ترازوهای زرگری را معرفی کرده‌ایم سعی داشتیم قیمت آن‌ها را نیز در سایت های معتبر مثل سایت جهانی آمازون، بیان کنیم؛ اما برخی از مدل های ترازو قیمت نداشتند و برای قیمت گرفتن آن می‌بایست به خود نمایندگی و فروشگاهای معتبر زنگ بزنید و قیمت به روز را بگیرید؛ به علاوه با این شرایط اقتصادی و وضعیت پر نوسان دلار هر لحظه قیمت ها بالا و پایین می‌روند و برای همین قیمت برخی از مدل ترازوها که قیمتشان وابسته به دلار است، را در سایت‌های فروش نگذاشته‌اند و برای گرفتن قیمت باید با مدیریت فروش آن ترازو تماس بگیرید.

حال که تمام مواردی که برای خرید یک ترازوی خوب طلافروشی را بررسی کردیم در ادامه همین مقاله به معرفی چند برند خوب و معتبر و انواع مدل‌ آن‌ها که مناسب وزن کشی طلاجات هستند، می‌پردازیم.

ترازوی طلافروشی برند AND

ترازو AND بهترین ترازوی آزمایشگاهی شناخته شده که با رعایت استاندارد های معتبر جهانی و کیفیت بالای توزین و بدنه ی مقاوم است که در تمامی دنیا مورد استفاده است، ترازوی آزمایشگاهی AND یک برند جهانی و محصول کشور ژاپن است که به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شود.

در صنعت ترازو آزمایشگاهی حساسیت توزین اهمیت زیادی دارد بنا بر این دقت ترازو بسیار برایمان مهم است یکی از ویژگی‌های خوب ترازو آزمایشگاهی AND این است که تمام شرایط آزمایشگاهی را در تمام مراحل توزین حفظ می نمایید و با کار بردن بهترین قطعات و پیشرفته ترین تکنولوژی در تولید ترازوی آزمایشگاهی توانسته بهترین ترازو آزمایشگاهی را در سراسر جهان ارائه دهد. همچنین با استفاده از تجربه‌ی دیرین و مطالعات دقیق ابزارهای آزمایشگاهی در تلاش برای بر طرف نمودن نیاز آزمایشگاه‌ها در تمام مصارف از جمله مراکز ری گیری طلا است. در ضمن ترازوهای دقیق AND علاوه بر توزین مواد ، امکان محاسبات دقیق آزمایشگاهی مانند مقایسه ، محاسبه ی وزن جرمی بر حسب زمان و سنجش رطوبت مواد را فراهم نموده است که این امکانات در آزمایشگاه‌ها کاربرد زیادی دارند. در زیر مدل‌هایی از این ترازو را معرفی می‌کنیم که مختص استفاده در طلافروشی‌ها و وزن کشی طلا است.

ترازوی طلافروشی برند AND مدل EK

این سری از ترازوهای AND در مدل های مختلف و دقت‌های ۰.۱ گرم و ۰.۰۱ گرم با ظرفیت‌های توزین مختلف ارائه می‌شود که تمامی مدل‌ها داخل جدول زیر قابل مشاهده هست، این ترازو در گروه ترازوهای حساس آزمایشگاهی، زرگری و صنعتی قرار دارد. ترازوی دیجیتال فوق به دلیل دارا بودن دقت بالای خود و سرعت بسیار بالا در عمل وزن کشی برای استفاده در آزمایشگاه ها، طلافروشی‌ها و کارگاه‌های طلا سازی مناسب می باشد. همچنین قابلیت اتصال به کامپیوتر از مهمترین ویژگی‌های این ترازو می‌باشد. این ترازو حدوداً ۳۵۰ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۷ میلیون تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل HT120

این سری از ترازوهای AND تنها در یک مدل HT120 ارائه می شود. این ترازو ها جزو ترازوهای قابل حمل می‌باشد و با باتری کار می‌کند، البته قابلیت اتصال آداپتور هم در این سری وجود دارد. این ترازوها همراه با یک باکس مخصوص ارائه می‌شود، این ترازو حدوداً ۱۶۵ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. بهتر است برای دیدن جزئیات ترازو جدول زیر را مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل HR

این ترازوی دیجیتال به دلیل دقت بسیار بالای خود ( یکدهم میلی گرم ۰.۰۰۰۱ ) برای عملیات های وزن کشی فوق حساس در برخی آزمایشگاه ها مانند آزمایشگاه های ری گیری مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت آن برای یک مغازه طلافروشی خیلی بیشتر است. ترازوی فوق دارای یک محفظه نیز می‌باشد که از ورود جریان باد به داخل و ایجاد اختلال بر روی عملیات توزین جلوگیری می‌کند. این ترازو حدوداً ۱ میلیون دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۲۲ میلیون تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل FX

این سری از ترازوهای AND در دو مدل FX300 و FX3000 ارائه می‌شود. این ترازو در گروه ترازوهای حساس آزمایشگاهی و زرگری می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این مدل ترازو این است که ابعاد ترازو نسبت به محصولات مشابه خود از نظر دقت و ظرفیت کم تر است. قابلیت اتصال به کامپیوتر در این مدل وجود دارد. این ترازو حدوداً ۸۱۲ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۱۶ میلیون تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. جهت مشاهده جزییات دقیق این ترازو وارد جدول زیر را بررسی کنید.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل GF-K

این سری از ترازوهای AND در سه مدل GF-K30 و GF-K32 و GF-K10 ارائه می‌شود. ترازو GF-K10 با دقت و ظرفیت بالا است و البته دقت آن که ۰.۰۱ است مناسب استفاده در طلافروشی و وزن کشی طلا است. همچنین این ترازو کاربردهای صنعتی و قطعه شمار نیز دارد؛ این مدل ترازو ضد آب است که ضد آب از نوع IP65 می‌باشد. علاوه بر این‌ها قابلیت اتصال به کامپیوتر نیز در این ترازو وجود دارد. این ترازو حدوداً ۲ میلیون و ۵۰۰ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان قیمتش می‌شود، جهت مشاهده جزییات دقیق تر این ترازو می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل GF

این سری از ترازوهای AND در مدل‌های مختلف و دقت‌های ۰.۰۱ گرم و ۰.۰۰۱ گرم با ظرفیت مختلف ارائه می‌شود که تمامی مدل‌ها داخل جدول قابل مشاهده هست. این ترازو در گروه ترازوهای حساس آزمایشگاهی، زرگری و صنعتی قرار دارد. ترازوی دیجیتال فوق به دلیل دارا بودن دقت بالای خود و سرعت بسیار بالا در عمل وزن کشی برای استفاده در آزمایشگاه ها، طلافروشی‌ها و کارگاه‌های طلا سازی مناسب می‌باشد. همچنین قابلیت اتصال به کامپیوتر از مهمترین ویژگی‌های این ترازو می‌باشد. این ترازو حدوداً ۱ میلیون و ۲۵۲ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۲۵ میلیون تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل GR

این سری از ترازوهای AND در مدل‌های مختلف و دقت های ۰.۰۰۰۱ گرم و ۰.۰۰۰۰۱ گرم با ظرفیت مختلف ارائه می‌شود که تمامی مدل‌ها را می‌توانید از جدول زیر مشاهده کنید. ترازو آزمایشگاهی فوق به دلیل دقت بسیار بالای خود برای عملیات های وزن کشی فوق حساس در برخی آزمایشگاه های بسیار حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد در ری گیری های طلا هم با توجه به حساس بودن کارشان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ترازوی سری GR به دلیل طراحی منحصربه فرد و مواد اولیه مقاوم خود برای محیط‌های مختلف آزمایشگاه‌ها بسیار مناسب می‌باشد. این سری از ترازوها اتوکالیبره می‌باشند و کالیبراسیون داخلی دارند. این ترازو حدوداً ۲ میلیون و ۲۶۱ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۴۵ میلیون تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل GH

ترازو آزمایشگاهی فوق به دلیل دقت بسیار بالای خود برای عملیات‌های وزن کشی فوق حساس در برخی آزمایشگاه‌های بسیار حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد در ری گیری های طلا هم با توجه به حساس بودن کارشان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ترازوی سری GH به دلیل طراحی منحصربه فرد و مواد اولیه مقاوم خود برای محیط‌های مختلف آزمایشگاه ها بسیار مناسب می‌باشد. این سری از ترازوها اتوکالیبره می باشند و کالیبراسیون داخلی دارند. این ترازو حدوداً ۳ میلیون و ۶۷۸ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۷۴ میلیون تومان قیمتش می‌شود. جزئیات این مدل از ترازو را می‌توانید از جدول زیر مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل ET2000A

این مدل ترازو، ترازویی حساس است که به عنوان ترازوی طلا فروشی, ترازوی زرگری, ترازوی آزمایشگاهی, ترازوی قطعه شمار و….. استفاده می‌شود؛ ترازوی ET2000A ضد ضربه و با دقت یک صدم (۰.۰۱) گرم و ظرفیت ۲۰۰۰ گرم است. اما مهمتر از همه این است که این مدل از ترازو AND ساخت کشور چین است. نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو در ایران حدوداً ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل LT 2000

ترازوی طلا فروشی AND مدل LT2000 کوچکترین نوع مدل LT است. این ترازو نیز ساخت کشور چین است که از آن با عنوان تحت لیسانس یا طرح AND یاد می‌شود. اگرچه از دقت و کیفیتی همچون نمونه‌های ژاپنی برخوردارند، اما در هر حال چینی‍ی هستند! ترازوی طلا فروشی AND مدل LT2000 قادر است تا وزن ۲ کیلوگرم را با دقت ۰.۰۱ گرم بسنجد. این میزان از دقت و توزین، امکان بهره بردن از این ترازوی گرمی را هم در طلافروشی و هم در آزمایشگاه مهیا می‌کند. ترازوی طلا فروشی AND مدل LT2000 به شکل دستی تنظیم (کالیبره) می‌شود که به آن کالیبراسیون خارجی می‌گویند. شرکت چینی برای تسهیل این کار وزنه‌ای ۲ کیلویی از وزنه استاندارد کالیبره را درون جعبه ترازو قرار داده است تا تنظیم ترازو برای توزین از ابتدا دچار نقص یا وقفه نباشد. ترازوی طلا فروشی AND مدل LT2000 قابلیت نصب کیت دانسیته را نیز دارد. این کیت برای اندازه گیری جرم مواد در آزمایشگاه‌ها کاربرد دارد. به این ترتیب استفاده آزمایشگاهی از این ترازو میسر می‌شود. توزین در چند واحد وزنی و شمارش قطعه و داشتن پارسنگ، از جمله توانایی‌های دیگر این ترازوی گرمی به حساب می‌آید. همچنین تامین انرژی در ترازوی LT2000 از طریق برق و باتری انجام می‌شود. نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو در ایران حدوداً ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره هشت
بیشتر بخوانید

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند AND مدل HL-I

ترازوی گرمی مدل HL-I ساخت ژاپن توسط کمپانی AND می‌باشد، ساختار نیرومند ترازو AND یکی از ویژگی های برجسته‌ی این دستگاه می‌باشد، این ترازو مناسب وزن کشی طلا است چرا که دقت این ترازو نیز ۰.۰۱ است؛ نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو در ایران حدوداً ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. شما عزیزان می‌توانید دیگر خصوصیات این ترازو را از طریق جدول زیر مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل and

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA )

ترازو کیا ساخت کشور ایران و برندی در گروه ترازوی گرمی و ترازوی آزمایشگاهی است و در چند سال اخیر بازار خوبی در صنعت ترازوی دیجیتال یافته است، در زمینه‌ی ترازو آزمایشگاهی برندهای گوناگونی در حال فعالیت می‌باشند، ترازوی کیا نیز پس از واردات با برند ترازوی دیجیتال کیا عرضه می‌گردد. قیمت ترازوی دیجیتال کیا معرفی شده به نسبت برندهای دیگر مناسب و ایده ال تعیین شده است و البته کیفیت ترازو نیز بالا بوده و این سبب افزایش فروش و محبوبیت کالا شده است.

ترازوی آزمایشگاهی و ترازو گرمی در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از ترازو برای توزین مواد ارزشمند گرمی استفاده می‌گردد ، اما قیمت گران برندهای خارجی یکی از معضلات خریدار ایرانی بوده که با وجود ترازو کیا اولین شرکت ارائه دهنده ترازو دیجیتالی آزمایشگاهی این مسئله تا حدودی بر طرف گردیده است. در ادامه مدل‌های این ترازو که بیشتر مناسب استفاده و وزن کشی طلا است را معرفی می‌کنیم.

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل TS

ترازوی گرمی TS جهت توزین مواد ریز گرمی به کار می‌رود و دارای ظاهر بدون علمک با پوشش پلاستیکی از جنس پلاستیک فشرده است، این ترازوی دیجیتال دارای توزین دقیق معادل ۰.۰۱ گرم و ظرفیت توزین آن ۵۰ گرم تا ۲۰۰ گرم می‌باشد.نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو حدوداً ۱۶۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. شما می‌توانید در جدول زیر خصوصیات آن را به طور کامل مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل کیا

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل CS

همانطور که گفتیم خرید ترازو با در نظر گرفتن ظرفیت توزین و حساسیت در توزین اهمیت زیادی دارد که خریداران ترازوی آزمایشگاهی و صنعتی در زمان خرید باید به آن اهمیت دهند و قبل از اقدام به خرید با دریافت مشاوره بهترین انتخاب را داشته باشند. ترازوی گرمی کیا مدل CS در گروه ترازوی دیجیتال گرمی قرار گرفته است که دارای کیفیت مناسبی در توزین می‌باشد، ترازو CS را می‌توان در گروه ترازوی جیبی نیز قرار داد زیرا در بدنه‌ی ترازو بر روی سینی قرار می‌گیرد و می‌توان ترازو به صورت جیبی با قابلیت جا به جایی در جیب قرار داد؛ ترازوی دیجیتال از طریق باتری داخلی تغذیه می نماید و دارای نمایشگر واضح LCD با چراغ پشت زمینه می‌باشد که با این وجود به راحتی اعداد نمایشگر قابل قرائت می‌باشد. نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو حدوداً ۱۶۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل کیا

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل PD

ترازو گرمی کیا مدل pd که گفتیم ساخت ایران می‌باشد، اما قطعات این ترازوی دیجیتال چینی هست و توسط شرکت کیا در ایران منتاژ و به فروش می‌رسد، این دستگاه دارای ابعاد کوچکی است و به عنوان ترازوی جیبی یا ترازوی دیجیتال همراه شناخته شده است. ابعاد کوچک ترازو و قیمت بسیار مناسب دستگاه موجب گردیده است که این ترازو در شمار ترازوهای پر فروش قرار گیرد، این دستگاه تنها توسط باتری تغذیه می‌گردد و در صورت عدم استفاده ترازوی آزمایشگاهی دارای قابلیت آماده به کار می‌باشد که موجب ذخیره‌ی بیشتر باتری می‌شود، نمایشگر ترازو از جنس led با صفحه‌ی روشن چراغی می‌باشد و اعداد قابل رویت در محیط‌های کم نور و تاریک است. نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو حدوداً ۱۶۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. شما می‌توانید در جدول زیر مشخصات این مدل ترازو را مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل کیا

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل KB

ترازوی دیجیتالی مدل kb ساخت کیا می‌باشد و برای توزین مواد کوچک و گرمی به کار می‌رود، ترازو دارای دقت ۰.۱ گرم در توزین مواد تا ظرفیت ۲ کیلو گرم می‌باشد استفاده از این ترازوی گرمی بیشتر در عطاری‌ها و فروشگاه‌ها می‌باشد. همچنینن مدلی از این ترازو هست کهه تا ظرفیت ۵۰۰ گرم را وزن می‌کند و دقتش تا ۰.۰۱ است این مدل ترازو kb مناسب برای وزن کشی طلاجات است. نکته قابل توجه اینجاست که این ترازو حدوداً ۱۹۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ترازوی طلافروشی مدل کیا

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل BL500

ترازوی دیجیتال مدل BL500 با دقت ۰.۰۱ گرم در ظرفیت ۵۰۰ گرم در گروه ترازوی آزمایشگاهی و ترازوی گرمی قرار گرفته است این ترازو نیز به دلیل داشتن دقت کافی، مناسب برای وزن کشی طلاجات است.

ترازوی طلافروشی مدل کیا

ترازوی طلافروشی برند جادور اسکای ( JADEVER SKY )

ترازوی آزمایشگاهی جادور به دلیل دارا بودن دقت بالا در آزمایشگاه‌ها جهت توزین مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد ترازو آزمایشگاهی جادور مدل sky که توسط کشور تایوان طراحی و ساخته شده است جهت توزین مواد گرمی طراحی شده است، محفظه‌ی قرار گرفته بر روی کفه‌ی ترازوی دیجیتال موجب عدم دخالت عوامل محیطی بر توزین اجناس می‌شود ترازوی دیجیتالی معرفی شده که در ظرفیت و دقت‌های مختلف ساخته شده است دارای دقت توزین بسیار بالا و دقیق می‌باشد. همچنین دستگاه معرفی شده علاوه بر قابلیت توزین درصدی قابلیت شمارش قطعات را نیز دارا می‌باشد. این ترازو حدوداً ۱۰۰ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۲ میلیون تومان قیمتش می‌شود، همچنین این ترازو با قیمت حدودی ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

ترازوی طلافروشی مدل جادور

ترازوی طلافروشی برند اکسیس ( AXIS )

شرکت AXIS لهستان در سال ۱۹۸۹ میلادی تأسیس گردید و اولین شرکت تولید کننده ترازو دیجیتال بر پایه میکروریزپرداز در لهستان بوده است. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان ترازو دیجیتال در جهان می‌باشد که در بسیاری از کشورهای جهان دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش بوده و همچنین برای برخی از برندهای معتبر اروپایی و آمریکائی در حال تولید ترازو است.

ترازوی طلافروشی برند اکسیس ( AXIS ) مدل BTA210D

ترازو دیجیتال مدل AXIS BTA 210D یکی از بهترین محصولات با کیفیت تولید شده توسط شرکت اکسیس لهستان می‌باشد که دارای دقت یکصدم و ظرفیت ۲۱۰ گرم است. این ترازو مناسب طلاسازی و جواهرسازی است. از ویژگی های ترازو دیجیتال مدل AXIS BTA 210D داشتن قابلیت‌های قطعه شماری، نمایش درصد وزنی، توزین نمونه‌های متحرک، بررسی وزنی، جمع بندی وزنی، نمایش بیشترین مقدار وزنی، آمارگیری، اندازه گیری نیروی فشاری بر حسب نیوتن، توزین وزن کاغذ بر اساس سطح مقطع یکسان، مجهز به نشانگر تراز، دارای صفحه نمایش بزرگ، به همراه لامپ دارای محفظه جهت جلوگیری از جریان هوا و کالیبراسیون خارجی را می‌توان برای این دستگاه بسیار عالی نام برد.

ترازوی طلافروشی مدل اکسیس

ترازوی طلافروشی برند اکسیس ( AXIS ) مدل BTA2100D

این ترازو بسیار برای زرگری , طلافروشی و جواهرفروشی مناسب تر از مدل بالا است چراکه این ترازو با داشتن تمامی خصوصیات ترازو بالا بر خلاف آن ظرفیت توزینی معادل ۲۱۰۰ گرم است که این بسیار ترازو را کارآمدتر برای طلافروشان و زرگران می‌کند.

ترازوی طلافروشی مدل اکسیس

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM )

ترازوی آزمایشگاهی آدام (ADAM) ساخت کشور انگلستان است و مهمترین ویژگی آن، جدا از حساسیت و کیفیت، طراحی منحصر به فرد و دو رنگ (آبی-سفید) است که آن را به آسانی از دیگر محصولات بازار و دیگر برندهای ترازو متمایز می‌کند. ساختار ترازوی آزمایشگاهی آدام بر مبنای مقاومت و حساسیت ساخته شده است. اغلب ترازوهای این شرکت دارای محفظه توزین هستند که می‌توان در صورتت عدم تمایل به این محفظه، به راحتی آن را جدا کرد. کیفیت ترازوهای کشور انگلستان بسیار خوب است و مشتریان متوقع و سخت پسند را برای خریدش متقاعد می‌کند. در ادامه مدل‌هایی کارآمد این ترازو را در طلافروشی و وزن کشی طلا معرفی می‌کنیم.

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل PGW-3502i

ترازوی طلاکش آدام مدل PGW-3502i را می‌توان به دلیل امکان استفاده در صنایع گوناگون، ترازویی چند کاره دانست. ترازوی آزمایشگاهی آدام به صورت پیش فرض فاقد تجهیزات داخلی نظیر کامپیوتر و چاپگر است؛ اما به راحتی و با استفاده از کابل RS232 به رایانه‌های شخصی و پرینتر متصل می‌شود و امکاناتی نظیر چاپ رسید مشتری و پردازش اطلاعات را به قابلیت‌های این مدل از ترازوی آدام اضافه می‌کند. توان مصرفی ترازوی گرمی آدام از طریق برق و باطری پشتیبان تامین می‌شود و از دیگر خصوصیات این مدل از ترازوی آدام می‌توان به توزین در واحدهای مختلف اندازه گیری، نمایشگر LCD، سینی اندازه گیری استیل و کالیبراسیون دستی اشاره کرد. این ترازو حدوداً ۹۸۸ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۱۹ میلیون ۷۶۰ هزار تومان قیمتش می‌شود، نکته قابل توجه اینجاست که همین ترازو در ایران حدوداً ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در جدول زیر می‌توانید دیگر خصوصیات این ترازو را مشاهده کنید.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل HCB-602

ترازوی آزمایشگاهی آدام مدل HCB-602 قابلیت توزین در ۱۵ واحد اندازه گیری متفاوت نظیر گرم، میلی گرم، اونس، قیرات و غیره را دارد. در ترازو آزمایشگاهی آدام کالیبراسیون با استفاده از سنگ کالیبره استاندارد انجام می‌شود که باید دستی صورت بگیرد. بهتر است بعد از هر بار جابجایی برای استانداردسازی توزین نسبت به کالیبره کردن ترازو اقدام شود. این ترازوی از برق شهری و باتری پشتیبان، انرژی مصرفی خود را تامین می‌کنند، بنابراین قادر به توزین در هر شرایطی هستند. نمایشگر LCD که در این مدل از ترازوی آدام زیر محفظه توزین قرار گرفته است، با نور آبی رنگ خود اطلاعات توزین را با وضوح بالا به نمایش می‌گذارد. ترازو آزمایشگاهی آدام از پرفروش ترین ترازوهای دیجیتال آزمایشگاهی است که در بالاترین کلاس‌های جهانی قرار دارد، و طرفداران بسیاری در صنایع آزمایشگاهی دارد. قیمت ترازو آزمایشگاهی آدام با توجه به فاکتورهایی نظیر دقت اندازه گیری، کیفیت ساخت، دوام و شرایط گارانتی از سوی شرکت های عرضه کننده تعیین می شود، از جمله اقلامی که باید همراه با این ترازوهای دیجیتال از فروشنده تحویل بگیرید، یک دفترچه راهنما و یک آداپتور برق می‌توان اشاره کرد.

اصطلاحات بازار طلا کمتر از پنج دقیقه
بیشتر بخوانید

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل PGW-6002i

ترازو زرگری آدام مدل PGW-6002i توزین را در واحدهای مختلف و متنوع اندازه گیری نظیر اونس، گرم، میلی گرم و قیرات انجام می دهد. ترازوی طلاکشی آدام را به راحتی می‌توان به کامپیوتر و چاپگرهای جانبی متصل کرد، و اطلاعات بین ترازو و کامپیوتر را ذخیره، پردازش و چاپ نمود. ترازوی آدام محصولی از کشور انگلستان و ساخت کمپانی معتبر و خوشنام آدام است، که در ظاهر تفاوت‌های ناچیزی دارند و معمولاً در همه آن‌ها از یک نمایشگر LCD با نور پس زمینه قابل تنظیم استفاده شده است، که با کیفیت خوب اطلاعات توزین را به کاربران نمایش می دهد. کالیبراسیون داخلی یا اتوماتیک از مهمترین خصوصیات این ترازوی دیجیتال آدام است، که باعث می‌شود پس از کوچکترین تغییرات محیطی و آب و هوایی، ترازو به صورت خودکار کالیبره شود و تمام اندازه گیری‌های خود را با دقت ۰.۰۱ گرم انجام دهد. کیفیت ساخت، دقت بالای اندازه گیری، سهولت دسترسی و استفاده در کنار قیمت ترازوی آدام که با توجه به ویژگی های ذکر شده بسیار مناسب است، این ترازوی آزمایشگاهی را به یک محصول پر طرفدار جهانی تبدیل کرده است.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل PGW-3502e

 

ترازوی طلا کشی آدام مدل PGW-3502e با استفاده از کابل RS232 به راحتی به پرینتر جانبی متصل می‌شود، و چاپ و پردازش اطلاعات را انجام می‌دهد. ترازوی دیجیتال آدام بیشترین استفاده را در بین صنایع طلافروشی و زرگری دارد، و در بین این اصناف به ترازوی سه صفر آدام هم مشهور است. باتری داخلی قابل شارژی که در بدنه این دستگاه جای گرفته، توان مصرفی ترازو را در زمان های قطعی و یا اختلال در شبکه برق شهری تامین می‌کند. ترازوی آزمایشگاهی آدام از کالیبراسیون داخلی استفاده می‌کند. به این معنی که کالیبره کردن در این روش کاملاً خودکار است. با این ویژگی پس از روشن کردن ترازوی زرگری آدام دکمه Cal روی کیبورد را فشار می‌دهید ترازو خود به خود کالیبراسیون را انجام خواهد داد. آداپتور برق و دفترچه راهنما از جمله اقلامی است، که با خرید ترازوی آدام همراه با این محصول باید دریافت کنید. کمپانی انگلیسی آدام از معتبرترین کمپانی های ساخت ترازوهای آزمایشگاهی است، که با عالی ترین قیمت ترازوی آزمایشگاهی آدام را به سراسر دنیا عرضه می‌کند. دقت بالا، سرعت اندازه گیری، کیفیت و دوام از معیارهای اصلی ساخت ترازوی آدام است، که سبب شده در سراسر دنیا بازار داشته باشد.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل ACB PLUS 600H

ترازوی آدام مدل ACB PLUS 600H از جمله ترازوهای محفظه دار آزمایشگاهی ساخت شرکت آدام است، که بدنه ای مقاوم از جنس پلاستیک ABS دارد. محفظه این ترازوی دیجیتالی آزمایشگاهی به راحتی از بدنه آن جدا می‌شود. یقیناً می‌دانید که وجود محفظه توزین برای هر ترازوی آزمایشگاهی یا ترازوی گرمی مانع از دخالت جریان هوا در اندازه گیری مواد سبک می‌شود. ترازوی گرمی آدام مجهز به یک لودسل بسیار حساس بوده، که با دقت ۰.۰۱ گرم توزین را تا دامنه ۶۰۰ گرم انجام می‌دهد. توان مصرفی این مدل از ترازوی آدام از برق شهری تامین می‌شود و در صورت نبود برق شهری، انرژی مورد نیاز دستگاه از طریق باطری پشتیبان داخلی آن تامین می‌شود. از مهمترین ویژگی های ترازوی آزمایشگاهی آدام می‌توان به قابلیت پارسنگ اشاره کرد. پارسنگ امکان سنجیدن وزن دقیق را میسر می‌کند. وزن مایعات و اقلامی شبیه به آن را که نیازمند قرار گرفتن درون ظرف هستند، به این طریق می‌توان به راحتی و سوا از وزن ظرف محاسبه کرد. نمایشگر ترازو آزمایشگاهی آدام از نوع LCD با نور پس زمینه است، که سبب خواناتر شدن اطلاعات توزین در محیط‌های آزمایشگاهی می‌شود.

ترازوی آدام مدل ACB PLUS 600H مانند دیگر ترازوهای ساخت این شرکت انگلیسی به راحتی به تجهیزاتی نظیر کامپیوتر و چاپگر با استفاده از کابل RS232 و پورت‌های موجود در بدنه دستگاه متصل می‌شود، و چاپ فاکتور و مبادله و ذخیره اطلاعات را به ویژگی‌های این ترازو اضافه می‌کند. توزین در واحدهای مختلف اندازه گیری، مانند قیرات، گرم، میلی گرم، اونس و… تا ۱۵ واحد اندازه گیری از دیگر خصوصیات این ترازوی آزمایشگاهی آدام است، که به کمک صنایع داروسازی، ترکیب مواد و پتروشیمی آمده است. ترازو آزمایشگاهی آدام به علت استفاده از کالیبراسیون خارجی یا دستی که با استفاده از سنگ‌های کالیبره استاندارد انجام می‌شود، بهتر است به صورت متوالی کالیبره شود، تا توزین همیشه در شرایط ایده آل و استاندارد انجام شود. با خرید ترازوی آزمایشگاهی آدام از نمایندگی های معتبر و مجاز، می‌توانید ترازو را به همراه آداپتور برق و دفترچه راهنما تحویل بگیرید.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل NBL-4602e

ترازوی یک صدم گرم آدام مدل NBL-4602e ساخت کشور انگلستان است، که با ظرفیت اندازه گیری ۴۶۰۰ گرم و حساسیت ۰.۰۱ گرم، مناسب برای استفاده در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و طلافروشی ها است. ترازو آزمایشگاهی آدام از برق شهری تغذیه می‌کند و آداپتور آن هم جزء اقلامی است که همراه با محصول می‌بایست از فروشنده تحویل بگیرید. از معایب ترازوی آزمایشگاهی آدام می‌توان به نداشتن باتری پشتیبان قابل شارژ اشاره کرد. این مدل ترازو آزمایشگاهی آدام هم ظاهری مشابه دیگر مدل های NBL دارد، بطوریکه صفحه اندازه گیری استیل آن در بالای دستگاه قرار گرفته و در زیر آن نمایشگر LCD با نور پس زمینه آبی رنگ و وضوح بالای تصویر قرار می‌گیرد. در ضمن دکمه‌های عملیاتی ترازوی گرمی آدام در پایین ترین قسمت بدنه و زیر نمایشگر تعبیه شده‌اند.

همچنین ترازوی یک صدم گرم آدام مدل NBL-4602e فاقد چاپگر است. این امکان به صورت ثانویه و با استفاده از پورت‌های داخلی و کابل RS232 توسط سازنده برای ترازو آزمایشگاهی آدام در نظر گرفته شده، تا در صورت لزوم چاپ اطلاعات امکان پذیر باشد. کالیبراسیون در ترازوی آدام به صورت خارجی و دستی انجام می‌شود، و پس از هر بار جابجایی یا تکان‌های شدید با سیستم اعلان هشدار به کاربر اعلام می‌کند که ترازوی آدام از حالت کالیبره خارج شده است و باید نسبت به کالیبره کردن آن اقدام کرد. بنابراین در این مدل از ترازوی گرمی آدام که به سبب حساسیت و ساختارش می‌توان به آن ترازوی طلاکشی آدام نیز گفت، کالیبراسیون با استفاده از سنگ کالیبره انجام می‌شود. سیستم هشدار دهنده اضافه بار، بدنه محکم از آلومینیوم اکسترود شده، توزین در ۱۵ واحد اندازه گیری متنوع و طول عمر بالا از مهمترین خصوصیات این مدل از ترازوی آزمایشگاهی آدام است. این ترازو حدوداً ۸۲۱ دلار در سایت آمازون قیمت گذاری شده است، که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنیم چیزی در حدود ۱۶ میلیون ۴۲۰ هزار تومان قیمتش می‌شود.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

ترازوی طلافروشی برند آدام ( ADAM ) مدل ACB PLUS 300

ترازو آزمایشگاهی آدام مدل ACB PLUS 300 با لودسل بسیار حساس و دقیق خود توزین را در مصارف آزمایشگاهی و با حساسیت ۰.۰۱ گرم انجام می‌دهد. حداکثر ظرفیت اندازه گیری در این مدل از ترازوی آدام معادل ۳۰۰ گرم است و بیشترین استفاده را در صنایع آزمایشگاهی، پتروشیمی و ترکیب مواد دارد. صفحه توزین در ترازوی آدام از جنس استیل است که به واسطه محفظه ای احاطه شده، تا از تاثیرگذاری عوامل بیرونی در روند توزین جلوگیری کند. قابلیت اتصال به سخت افزارهایی نظیر کامپیوتر و پرینترهای جانبی از جمله مزایایی است که با استفاده از پورت موجود در بدنه ترازوی آزمایشگاهی آدام، در نظر گرفته شده است، و امکاناتی نظیر پردازش، ذخیره و ثبت گزارش ها را به این ترازوی دیجیتال می‌دهد. نمایشگر LCD ترازو آزمایشگاهی آدام با نمایش خوانای اعداد، محفظه مربعی قابل شست و شو، بدنه مقاوم و نور پس زمینه از دیگر ویژگی های این ترازوی آزمایشگاهی است.

همچنین این ترازو آزمایشگاهی از تولیدات یک کمپانی معتبر انگلیسی است که به علت کیفیت بالای ساخت در بالاترین کلاس‌های جهانی قرار گرفته، و در سراسر دنیا نمایندگی‌های معتبر و مجاز دارد. قیمت ترازوی آدام بسته به مشخصه‌هایی همچون دقت اندازه گیری، کیفیت ساخت، ظرفیت توزین و نمایندگی های معتبر از سوی شرکت سازنده مشخص می‌شود و با اضافه شدن هزینه‌های ناچیز واردات با اندکی تغییر به دست مخاطبان داخلی می‌رسد. از اقلامی که همراه با ترازوی آدام باید تحویل بگیرید می‌توان به دفترچه راهنما و آداپتور برق اشاره کرد، که علاوه بر راهنمایی کاربران، انرژی مصرفی ترازو را هم با جریانی مطمئن تامین می‌کند. ترازوی آزمایشگاهی آدام به علت حساسیت بالای اندازه گیری باید در فواصل زمانی کوتاه، متناوب و همچنین بعد از هربار جابجایی و تکان خوردن کالیبره شوند و در این مدل از ترازوی آدام هم کالیبراسیون با استفاده از سنگ های استاندارد کالیبره و به روش کاملا دستی انجام می‌شود.

ترازوی طلافروشی مدل ادام

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم به نکات مهم در مورد ترازوی زرگری و برندهای معروف و معتبر سازنده این ترازوها اشاره کرده و همچنین مدل‌های مختلف ساخته شده توسط هر برند به همراه خصوصیاتشان را معرفی کنیم؛ علاوه بر این‌ها امیدواریم در پایان این توضیحات یک دید کلی در مورد ترازوی زرگری یا طلافروشی پیدا کرده باشید و با داشتن اطلاعات مناسب در مورد ترازو به خرید ترازو اقدام کنید تا بتوانید بهترین ترازو را نسبت به بودجه و کاربری خود انتخاب و خریداری کنید.

«با ذکر منبع، کپی این مطلب بلامانع است»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا