چگونه طلای خود را به دی اجرت بفروشیم؟

فروختن طلا به دی‌اجرت، مثل آب خوردن، ساده و لذّت‌بخش است. شما به دو صورت حضوری و غیر حضوری (آنلاین) می‌توانید طلای خود را به ما بفروشید. روش حضوری که توضیحی نمی‌خواهد، امّا در حالت غیر حضوری یا آنلاین، فروختن طلا به دی‌اجرت شامل 8 مرحله می‌باشد که در زیر هر یک از این 8 مرحله را به صورت شفاف توضیح می‌دهیم:

چگونه طلای خود را به دی اجرت بفروشیم

1. برآورد قیمت با استفاده از ماشین حساب دی اجرت

در بالای صفحه اصلی سایت دی‌اجرت (diojrat.com) فرمی وجود دارد که ما به آن ماشین حساب دی اجرت می‌گوییم. این فرم برای محاسبه‌ی قیمت طلایی است که شما قصد فروش آن را دارید، می‌باشد. شما می‌توانید وزن طلای خود را در قسمت مربوطه درج کرده تا قیمت پیشنهادی ما را در همان لحظه مشاهده نمایید.

اکثر مردم به طلا به چشم سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند و وقتی می‌خواهند طلای خود را بفروشند که از پول آن برای خرید خانه، ماشین، جهیزیه و مراسم عروسی و دور از جان همه‌یمان برای درمان بیماری و سرطان و پرداخت بدهی استفاده کنند. برای این افراد خیلی مهم هست که این جسم زردرنگ درخشنده، جیبشان رو چقدر پُر پول می‌کند. تیم دی‌اجرت با تمام تجربه‌ای که دارد این ماشین حساب را در اختیار شما قرار داده است. شما می‌توانید بدون اینکه در سایت دی اجرت ثبت نام کرده باشید، از قیمت طلای خود در هر ساعت از شبانه‌روز با خبر شوید. ماشین حساب دی اجرت این امکان را به شما می‌دهد که تا چه میزان می‌توانید روی طلای خود حساب باز کنید. به این ترتیب با ذهنی باز و واقع‌بینانه می‌توانید برای هدف خود تصمیم بگیرد.

موارد زیر در قیمتی که ماشین حساب دی اجرت اعلام می‌کند، لحاظ شده است. از این رو می‌توان به آن استناد کرد.

  • قیمت پیشنهادی ما با توجه به قیمت لحظه‌ای طلا، تغییر می‌کند.
  • قیمت ما بر اساس طلای 18 عیار (750) می‌باشد.
  • داشتن و نداشتن نگین هم در قیمت تاثیری ندارد بر خلاف سایر زرگران.
  • داشتن و نداشتن فاکتور هم در قیمت تاثیری ندارد. فقط تنها مشکلی که دارد این هست که ما خریدار طلای بدون فاکتور فعلاً نیستیم.

در آخر برای آشنایی با این فرم می‌توانید این بخش را بخوانید.

2. رضایت‎مندی کاربر از قیمت اعلام شده

زمانی که اطلاعات طلای خود را مثل داشتن یا نداشتن فاکتور و نگین را مشخص کردید به محض وارد کردن وزن طلایی که دارید، در پایین ماشین حساب دی‌اجرت، قیمت کل طلاهایتان نمایان می‌شود. در صورتی که از این قیمت رضایت‌مند بودید و قصد فروش طلای خود را با این قیمت به دی اجرت داشتید می‌توانید روی « می‌خواهم بفروشم » کلیک کنید تا وارد پروسه فروش طلا به دی اجرت شوید. البته ناگفته نماند که تیم دی اجرت تمام تلاش خود را می‌کند تا رضایت‌مندی شما را جلب نماید و هر کاری می‌کند تا شما با خیال راحت‌تر و با آسودگی بیشتری طلای خود را بفروشید. نکته‌ی قابل توجه این است که چون دی‌اجرت واسطه و دلال طلا نیست طلاهای شما را به قیمت بسیار بالاتری از مغازه‌های طلافروشی خریداری می‌کند؛ شما می‌توانید از مغازه‌های طلافروشی در نزدیکی خود قیمت طلاهایتان را بگیرید و با قیمت دی‌اجرت مقایسه کنید، قطعاً شگفت‎زده می‌شوید!

3. تایید درخواست مربوطه و ارسال آن برای دی اجرت

در این مرحله، پس از اینکه تصمیم خود را برای فروش طلای خود به دی‌اجرت گرفتید، اطلاعات کاملی از سفارش شما را به‌عنوان پیش فاکتور برای شما نشان می‌دهیم این پیش فاکتور شامل وزن، قیمت مظنه و قیمت پیشنهادی می‌باشد. برای ادامه روی دکمه « تایید می‌کنم » کلیک کنید. با تایید کردن این پیش فاکتور، شما تمام شرایط و ضوابط دی اجرت را پذیرفته‌اید. ممکن هست شما قبلاً در سایت ثبت‌نام کرده‌ باشید، در این صورت با تایید پیش فاکتور و قبول کردن شرایط و ضوابط دی اجرت، یک درخواست فروش طلا را مثل آب خوردن برای پشتیبانی دی اجرت ارسال می‌کنید.

و امّا اگر برای اولین بار به دی اجرت طلا می‌فروشید، باید در این مرحله از فرم، پیش فاکتور ارائه شده، شرایط و ضوابط دی اجرت را قبول و در مرحله بعد اطلاعات تماس را ثبت کنید تا در سایت ثبت نام کرده باشید. شما برای ثبت نام در دی اجرت باید شماره همراه خود را تایید کنید. بدین منظور همانند سایت‌های دیگر، پیامکی جهت تایید شماره همراه شما، برایتان فرستاده می‌شود. برای ثبت درخواست شما در دی‌اجرت، ثبت‌نام در سایت د‎ی‌اجرت و ایجاد حساب کاربری الزامی می‌باشد چراکه با این کار دست سودجویان و متقلبان بسته می‌ماند. با ثبت‌نام کردن شما در سایت بدین طریق، یک درخواست فروش طلا را برای پشتیبان دی اجرت ارسال می‌کنید.

4. تماس گرفتن با مشتری و هماهنگی با او

وقتی شما درخواست فروش طلای خود را برای دی اجرت ارسال می‌کنید. در کمترین زمان ممکن تیم پشتیبانی دی اجرت با شما تماس می‌گیرد و با کمال احترام و رویی خوش، آدرس و مشخصات طلا را از شما می‌پرسد. شما بایستی عکس طلای خود را برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتس‌آپ، سروش و غیره ارسال کنید. این عکس فقط برای خیال راحتی شما و ما می‌باشد و زیاد زمان‌بر نیست. از آنجایی که شما را همواره همراه خود می‌دانیم، مرحله به مرحله از کار را برای شما پیامک کرده و شما را از ریز و درشت کار با خبر می‌کنیم.

علاوه بر این، شما با خیال راحت می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس گرفته و با تیم پشتیبانی دی‌اجرت در مورد طلای خود مشورت کنید. ما بهترین‌ها را برای شما می‌خواهیم و از این رو وظیفه خود می‌دانیم با رویی خوش پاسخگوی شما باشیم.

5. ارسال رایگان سفیر دی اجرت و دریافت طلا از کاربر

در ادامه، سفیر دی‌اجرت به محل شما می‌آید و امانت‌نامه (تعهدی هست که دی اجرت متعهد می‌شود که طلای شما را به امانت گرفته و حافظ و مراقب آن است و در اسرع وقت حداکثر 2 ساعت پول آن را با شرط رضایت مشتری پرداخت نماید.) در این مرحله از عکس طلاها و فاکتور آن‌ها کُپی گرفته می‌شود تا یک نسخه دست مشتری و یک نسخه دست د‎ی‌اجرت بماند.

پس از ارائه امانت‌نامه به کاربر، مدارک کارشناسی کاربر همانند سایت‌های بزرگ در این زمینه مانند دیجی کالا مورد بررسی قرار می‌گیرد. مشتری در این مدت طلاها را در بسته‌بندی مخصوص که سفیر دی اجرت به او ‌می‌دهد، قرار می‌دهد و درب آن را با هولوگرام مخصوص محکم می‌کند. بدین ترتیب مطئمن باشید که درب جعبه تا دفتر اصلی دی‌اجرت بسته خواهد ماند. درب جعبه زیر یک دوربین با کیفیت باز خواهد شد. شما می‌توانید این مراحل را به صورت لایو مشاهده کنید. تا یادمان نرفته باید این نکته را بیان کنیم که شما هم باید کارت شناسایی و کد ملی سفیر دی اجرت را بررسی کنید و آن‌ها را با پیامک ارسالی از طریق ما بسنجید.

برای شهرستانی‌های عزیز، این مرحله به صورت فکس، شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. به این صورت که ما امانت نامه را با امضای دفتر خانه از طریق شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنیم و مشتری لیستی از مصنوعات طلا درست می‌کند و آن را امضا کرده و با طلاها برای ما می‌فرستد. برای شهرستانی‌های عزیز، این مرحله به صورت پست، تیپاکس انجام می‌گیرد. برای مطالعه بیشتر در مورد ارسال مصنوعات طلا به دی اجرت لطفا این بخش را بخوانید.

اگر به هر دلیلی نخواستید که سفیر ما برای شما ارسال شود و یا اینکه به ما اعتماد کافی را ندارید، می‌توانید حضوری تشریف بیاورید. ما پذیرای شما هستیم.

6. بررسی کردن طلای کاربر ( عیارسنجی ) که از طریق لایو اینستاگرام قابل مشاهده است

به محض اینکه سفیر دی اجرت بسته را به پشتیبانی دی اجرت تحویل داد. جعبه شما زیر دوربین باز می‌شود. سپس مرحله بررسی فاکتورها صورت می‌گیرد. در ادامه، طلاهای شما را با وسیله‌های پیشرفته عیار سنجی و دقیق بررسی می‌شود که شما می‌توانید از طریق لایو اینستاگرام به صورت واضح این مراحل را پیگیری کنید. شما به معنای واقعی حضور خواهید داشت و نظر شما را در لحضه جویا می‌شویم. امّا اگر به هر دلیلی نتوانستید در لایو اینستاگرام باشید، ما از آن فیلم گرفته و برای شما ارسال می‌کنیم.

توجه داشته باشید اگر در حین و بعد از بررسی به هر دلیلی قوانین و ضوابط دی اجرت نقض شود، دی اجرت هیچگونه تعهدی را قبول نمی‌کند و سفارش شما را بی کم و کاست برای شما بر می‌گرداند.

سوالی که برخی از مشتریان از ما می‌پرسند این است چرا با وجود اینکه وزن و عیار طلاها در فاکتور آن‌ها قید شده است باز هم آن‎ها را وزن و عیار سنجی می‌کنید؟ ممکن است در بعضی از فاکتورها وزن طلا و عیار آن به درستی قید نشده باشد و یا امکان دارد بعضی از طلاها فاکتوری تقلبی و غیر معتبر داشته باشند؛ خب مسلماً این غیر عقلانیست که فقط به عیار و وزن نوشته شده روی فاکتور توجه کنیم و همچنین اگر این مرحله را حذف کنیم دست متقلبان و سودجویان، برای فروش طلاهای تقلبی یا غیر قانونی باز ‎می‌ماند. ما به شما اطمینان داریم و فقط با این کار می‌خواهیم از تقلب در بازار طلا جلوگیری کنیم.

7. برآورد قیمت نهایی طلاجات و اعلام آن به کاربر و تایید کاربر

پس از عیار سنجی و وزن‎کشی بار دیگر به صورت دقیق قیمت طلاهای شما محاسبه می‌شود. در این لحظه پشتیبان دی اجرت وظیفه خود می‌داند که با شما تماس گرفته و از وزن و قیمت نهایی طلایتان شما را باخبر کند. اگر از قیمت راضی نبودید طلاهای شما بسته‌بندی می‌شود و طبق کپی و عکس‌هایی که گرفتید به شما باز گردانده شده و امانت‌نامه و بیمه‌نامه نیز از شما پس گرفته می‌شود اما اگر از قیمت رضایت داشتید، سفارش شما به قسمت مالی دی اجرت ارجاع داده می‌شود.

اگر در این مدّت قیمت طلا افزایش پیدا کرده باشد، با قیمت جدید طلای شما را می‌خریم. و اگر قیمت طلا کاهش داشته باشد، نگران نباشید، با همان قیمت پیش فاکتور، طلای شما را می‌خریم. این موضوع برای شهرستانی‌های عزیزمون نیز صدق می‌کند و جای هیچ نگرانی نیست.

8. پرداخت پول به حساب مشتری

بالاخره به مرحله نهایی و لذت بخش پرداخت پول رسیدیم! نگران نباشید قیمت طلاهای شما هرچقدر هم که باشد، ما همان لحظه برای شما واریز می‌کنیم، برای این کار بهتر است از قبل یک حساب بانک ملی یا حساب بانک ملت داشته باشید. برخی از طلافروشان به دلیل نداشتن پول نقد کافی برای خرید طلا، به شما چک می‌دهند که به هیچ وجه این کار خوشایند به نظر نمی‌رسد؛ دی‎اجرت به هیچ عنوان این کار را نمی‌کند و پول طلاهایتان را به سرعت به حسابتان واریز می‌کند.